Trend na bycie „fit”

Długość życia ludzi cały czas się wydłuża. W porównaniu do ubiegłego wieku żyjemy prawie o 10 lat dłużej. Jest to oczywiście przeciętna, jednak średnia ta rośnie dla mieszkańców prawie całego globu. Najdłużej żyją mieszkańcy Skandynawii oraz Dalekiego Wschodu. Prawdopodobnie z powodu diety. To właśnie dieta jest kluczowa jeżeli chodzi o długość i jakość życia. Aktualnie zaczyna w świecie dominować zachodni model żywienia.

Opiera się on w dużej mierze o produkty przetworzone, rafinowany cukier, niezdrowe tłuszcze oraz duże ilości czerwonego mięsa. Nie tylko nie jest to do końca zdrowe, lecz również powoduje degradację środowiska naturalnego (z powodu wysokiego wykorzystywania ziemi). Jednocześnie z niezdrową dietą cały czas rozwija się medycyna, która stara się niwelować skutki negatywnego sposobu odżywiania się.

Internet sprzyja globalizacji. Jest to nie tylko narzędzie komunikacji, lecz również wyrażania opinii i zdobywania informacji. Dzięki niemu ludzie na całym świecie są bardziej świadomi wszystkiego, co ich otacza. To właśnie dzięki internetowi zapoczątkowany został światowy trend na bycie „fit”, czyli na zdrowy tryb życia.

Ludzie coraz częściej starają się wybierać alternatywne modele diety, które są zdrowsze i przekładają się na dłuższe życie. Dzięki stale rosnącej zamożności osób w krajach rozwiniętych przedkładamy coraz częściej produkty droższe, lecz ekologiczne i zdrowe, nad produkty tańsze. Bardzo popularne stało się również bieganie. Także w Polsce codziennie rano i wieczorem w większych miastach można spotkać masę ludzi biegającą po parkach.

O kondycję i zdrowie starają się dbać nie tylko ludzie młodzi, lecz również seniorzy (więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule). Z pomocą przychodzą tutaj popularne suplementy diety, które stają się nie tylko coraz lepiej dostępne na rynku, lecz również coraz bardziej wyspecjalizowane – dzięki temu odpowiadają na konkretne zapotrzebowanie organizmu.

Post Tagged with , , ,

Comments are closed.