Poduszki sensomotoryczne

Szacuje się, że przeciętny człowiek powinien wykonywać od 8 do 10 tysięcy kroków dziennie. Niestety aktualnie jest to dość trudne, gdzie na ten stan rzeczy nie ma wyłącznie wpływ rozwój samochodów. Siedzimy dużo, i to zarówno w pracy, jak i w domu. Często jednak nie zdajemy sobie sprawę jaki to ma wpływ nie tylko na zdrowie naszego kręgosłupa, ale i układ trawienny, wzrok, bóle głowy, czy ogólną koncentracje. W odpowiedzi na ten problem więc na rynku pojawiły się poduszki sensomotoryczne.

Cieszą się sporym zaufaniem

Poduszki sensomotoryczneDzięki poduszkom sensomotorycznym poprawiamy jakość prawidłowego siedzenia. Tego typu poduszki mają doskonały wpływ na kręgosłup, gdzie stymuluje ruchy krążków międzykręgowych. Inaczej tego poduszki nazywane są dyskami sensomotorycznymi, lub jeszcze bardziej potocznie – jeżykami. Poduszki sensomotoryczne jak już wyżej zostało wspomniane są skierowane przede wszystkim do osób, które prowadzą siedzący tryb życia.

Jak zrobione są poduszki sensomotoryczne?

Poduszki sensomotoryczne wypełnione są powietrzem, które możemy dowolnie regulować w zależności od naszej wagi. Ponadto wyposażone są w wypustki, które stymulują komórki nerwowe, oraz mięśnie. Same poduszki wypełnione są powietrzem, którego ilość można w dowolny sposób regulować. Przy czym należy dopasować ją do indywidualnych potrzeb używającego. Użyć należy do tego specjalnej pompki, która zakończona jest cienką igłą. W zestawie obok poduszki i pompki zazwyczaj dostajemy przykładowy zestaw ćwiczeń, które z jej pomocą możemy wykonywać. Sam materiał jest również bardzo bezpieczny, dlatego z powodzeniem z tego typu poduszek mogą korzystać alergicy.

Jak prawidłowo siedzieć?

Niestety, często my sami również nie potrafimy zadbać o odpowiednią postawę ciała w czasie siedzenia – i tu uwaga skierowana przede wszystkim do osób spędzających dużą ilość czasu przed komputerem. Warto powiedzieć sobie nieco więcej o tym jak prawidłowo siedzieć.

Co najważniejsze – zadbaj o to, aby głowa była tak ustawiona, by wzrok skierowany był na wprost ekranu monitora, tak, aby głowa nie musiała przechylać się w żadną stronę. Najważniejsze jest to, aby plecy były wyprostowane i miały podparcie. Dłonie powinny być oparte na klawiaturze w taki sposób, by tworzyły z nią kąt prosty. Krzesło należy ustawić na taką wysokość, aby nogi miały pod biurkiem pełną swobodę. Jeśli chodzi o stopy, to muszą mieć podparcie, gdyż w przeciwnym razie wpływa to źle nie tylko na sylwetkę ciała, ale i układ krążenia. W związku z tym nawet jeśli musisz ustawić krzesło nieco wyżej, to pod stopy postaraj się zapewnić sobie podpórkę.

Comments are closed.