Czy warto stosować poduszkę ortopedyczną?

Praca w trybie siedzącym to styl w jakim żyje wielu z nas. Niestety jej skutki dość szybko odbijają się na kondycji naszego kręgosłupa. Początkowe bóle nierzadko doprowadzają do trudniejszych do wyleczenia schorzeń. Warto więc zadbać o profilaktykę. W tym celu można sięgnąć np. po poduszkę ortopedyczną do siedzenia.

Dla kogo?

W dzisiejszych czasach można powiedzieć, że dla wszystkich. Szczególnie jednak powinni korzystać z nich pracownicy biurowi, czy zawodowi kierowcy, których praca opera się na pozycji siedzącej.

Jak działają?

Czy warto stosować poduszkę ortopedyczną?Dzięki poduszkom ortopedycznym do siedzenia mięśnie nie ulegają zastygnięciu. Siedząc na nich nasze ciało zachowuje prawidłowy balans. W czasie siedzenia zachowujemy prawidłową sylwetkę. Najważniejsze jednak, że nasze plecy zostają odciążone. Unikamy tym samym wielu schorzeń, a także wad postawy. Ponadto z poduszek ortopedycznych powinny korzystać osoby chcące zadbać o równowagę i koordynacje ruchową. Dzięki gumowym wypustkom, które poruszają nasze nerwy czuciowe mamy nie odczuwamy bólu w czasie długiego siedzenia. W dodatku poprawia się układ krążenia. Tego typu poduszki są również bardzo wygodne. Można z nich korzystać w pracy i w domu.

Aktywność fizyczna – zawsze pomoże

Oczywiście wykonywana z głową. Warto jednak zachować systematyczność. W związku z tym zalecane są choć 15 minutowe przerwy w pracy na krótkie rozruszanie się.

Jeśli chodzi o sport to wskazane jest wszystko to co wiąże się z przebywaniem na świeżym powietrzu. Bieganie, jazda na rowerze, czy zimą popularny nordic walking. Tym samym nie tylko zadbamy o sylwetkę, ale i dotlenimy całe nasze ciało. Dobrym rozwiązaniem jest też zwykły spacer.

Nie od dziś wiadomo jak ważną, a jednocześnie bezpieczną aktywnością fizyczna jest pływanie. Przebywanie pod wodą nie tylko redukuje napięcie mięśni (stres), ale i reguluje oddech, ma wpływ na układ krążenia. Z pływania powinni korzystać chcący zgubić kilka zbędnych kilogramów.

źródło: https://www.sissel.com.pl/webpage/czy-warto-stosowac-poduszke-ortopedyczna.html

Comments are closed.